20 Şub 2007

Hakkımda birkaç şey

Mesleğim:Eczacı, kaza eseri oldum. ÖYS sınavında başımıza diktikleri yarım saatimizi çalarak, beni uykusuz girdiğim sınavda hepten panik yapan öğretmen ve bu mesleği seçme hususunda baskılarından dolayı annem'e borçluyum. Fakat hep bilgisayar mühendisi olmak istemişimdir. Bilgisayar ile geçirmek, altından girip üstünden çıkmak benim için keyif. Bir ara donanım hususunu, hiç kullanmadığım ASP programcılığını bile öğrenmiştim. Visual Basic 5 yıldır el
leşmediysemde bildiğim programcılık dilidir. Şu anki bilgim ile her halde bu sektörde ekmek yerim. Şimdilik sadece bir hobi.

Eğitim:
Alparslan İlkokulu, Yaşar Dedeman Ortaokulu, Mecidiyeköy Lisesi, Marmara Üniversitesi Eczacılık.

Spor:
Koşmayı severim, düzenli koşarım. 7 yıl kadar önce 2 ay boyunca hergün günde 19 km koşmuşluğum var. Ailem bana 'İETT sana hat verecek' der gülerdi. En zevk aldığım ise masatenisi. Saatlerce oynayabilirim. Haftasonlarında, Dini bayramlarda kampüs bekçisini rica minnet ikna edip arkadaşım oyun arkadaşım Murat Kargın ile ellerimizde 2 şer litre su, 1'er litre kola, birer ekmek dönerle hava kararıp, topu göremeyene kadar oynadığımız olmuştur. Hafta içi bu oyunu oynamaktan hiç bir derse girmeğidim, derse girdiğim günlerden defalarca fazladır. Masatenisini son 5 yılda sadece bir kaç saat oynamış olsamda biliyorum ki tutkum. Badminton zevk alarak oynamıştım kardeşim Adil ile. Sanırım daha çok bireysel sporları seviyorum. Birşeydeki tüm sorumluluk benim olduğunda mı mutlu oluyorum, yoksa takım arkadaşlarının hırslarını anlamsız bulduğumdan mı bilemiyorum. Fakat bulunduğum takımlar içinde hep uyumlu olmuşumdur. 12 yaşlarımda iken günlerce bilek güreşi yaparak sağ kolumu sol elimle taşımak zorunda kaldığım olmuştur.

Çikolata:
Sanırım zaafım var. Pastayı da çikolatalı severim. Ama iyice azalttım. Tedavi görüyorum :P

Detaylar:
Bir şeyi öğrenirken en ince detayına kadar öğrenmem gerekir. Sonra ondan bir şeyler yapmaya başlarım. Detaylarını öğrenmeden işe dalmayı sevmem. Üstün körü, bir şekilde olsunda nasıl olursa olsun bana göre hiç değildir.

Çocukluk:
4 yaşıma kadar ahşap Edirnekapı'da bir evde kalmıştık. Orasının benim karakterime etkisinin büyük olduğunu düşünürüm. Ok yapıp, fırlatma, taş atma, çekirdek poşetlerine çamur koyup fırlatma, ağaca tırmanma, sapan yapma ve kullanma, kaybolma, su basması, plastik saz çalma, su tabancası kullanma, mahallede inşaat sırasında çıkan bizanstan kalma tüneli keşif, dut ağacının dibinde abiyi bekleme, kavga etme, arada bir ilk Gülhane ziyaretlerinin başlaması, küçük kardeş ömer'i komşular ile çıldırtma, bana küçük gibi davranan büyükleri anlayamama...

Yemek:
Bir zamanlar en sevdiğim yemek içli köfteydi. Şu an öyle bir tutkum yok. Karışık Mangal, Salata, ıspanak, ali nazik, pizza, patates kızartması, sultan ahmet köftesi, piyaz, burger king, çiya, filizler köftecisi, ismailin yeri, köy (bursa), kabak, karnıyarık, barbunya... Pilav ve makarna severim ama yemem. Tatlılar: dondurma (sade ve çikolata), profiterol, ekler, pasta, sütlü tatlılar...

Müzik:
Çoçukluğumuz TRT kanalında Türk Sanat Musiki'si dinleyerek geçen nesildenim. Sonra Kayahan ve Barış Manço'nun çocuk programları benim ve neslimin müzik zevkini şekilendirdi. Çok klasik olacak ama 12-20 li yaşlarda Quenn, Madonna, M Jacksoon dinlerdim. Şimdi ise, Zeki Müren, Klasik müzik, Yeni Türkü, Barış Manço, Abba, Ace Of Base, Ahmet Kaya, Cranberries, Enya, Dido, Evanescence (my immortal), Yakida(i saw you dancing), Bangles (eternal flame), good nigt moon, Zeki Müren (Beklenen Şarkı), Ahmet Kaya (şafak türküsü)..

Bilgisayar oyunları:
Amiga 500 yazımı okumanızı tavsiye ederim. Üstüne Pc için Need For Speed eklersek tamam olur. Artık hayatımda yoklar...

Nefret:
Yalan. Hem de obsesif bir şekilde. İnsanlara kendimi anlatma çabası. Bir şeyin çerçevesi belirlendikten sonra karşıdakinin buna uymaması. Birinin yürürken bana çarpması ve özür bile dilememesi.

Doğa:
Doğada yürümeyi severim. Bazen fotoğrafa bundan mı merak saldım diye düşünürüm. Sabah saatlerinde gelen kuş sesleri, güneşin ışıldamasını izlemeyi, gece yıldızları, uzakta parlayan zayıf lambaları, onların suyun üstünden ışıldamalarını severim.

Sinema:
Çok fazla film izlerim. Hiç tv izlemem. Hiç bir şeyden doğru dürüst haberim olmaz. Bazen internet sitelerinden gazete okumasam tam kopacağım sanıyorum. Tv nin eksikliğini hiç hissetmiyorum. Reklamları izleyecek kadar zamanım yok! Tür olarak iyi yapım fantastik filmleri severken şimdilerde artık senaryosu iyi olan filmler ağır basmaya başladı. Özellikle insani ilişkileri sorgulayan filmler hoşuma gidiyor. Haftada bir gün 4-5 filmi ardarda izliyorum şu aralar.

Dizi:
Hakkı Ceylan kardeşimin dediği gibi: Lost derim başka birşey demem :) Şu aralar Heroes de diyebilirim...

Çizgi Film:
Voltran, Çiçek kız, Heidi. Hey gidi :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder